Методична скарбничка. Аборетум та інше..

Аборетум, або подорож в осінню казку

Розум полягає не

тільки у знаннях, але й в умінні

застосувати знання

Аристотель

Аборетум – це дендрологічний парк, що є структурним підрозділом Ботанічного саду Львівського лісотехнічного університету. Цей парк виконує роль лісової дослідницької станції.

Всього декілька хвилин пішої ходи від зупинки Страдч і потрапляєш у казкову місцину.

Саме з метою ознайомлення з видовим складом дендрарію, дендропарку, історією їх створення і розвитку, а відтак вміння створювати описи природи на основі особистих вражень у художньому стилі, сприяти збагаченню словникового запасу інтегрований урок біологія-екологія-українська мова провели  вчитель біології, керівник гуртка «Шкільне лісництво» Тиховська Д.І. і вчитель української мови Тлуста О.П.

Інтегрований урок – одна з нетрадиційних форм навчання учнів, що доповнює низку освітніх інновацій і підходів.

Екскурсійним маршрутом з гуртківцями і учнями 10-Б класу пройшла науковий співробітник інженер 1 категорії Білик Ярослава Ярославівна.

На території аборетуму зростає 350 представників деревної флори і приблизно стільки ж видів трав’янистої флори .Є алея 40-річних дугласій Мензиса, туї західної, а також сосни кедрової європейської і сосни корейської. Серед кущових рослин – жимолость, асмин, рододендрон жовтий та багато інших. «Найцікавіший парк у пору цвітіння, – розповідає екскурсовод. – Та не менш захоплює й зачаровує дендропарк і на початку осені. Квітує гібіск сирійський, аралія манчжурська, привертає увагу група дерев платана кленолистого. А поруч – дерева дуба червоного. У партерній частині парку сформовано живоплоти із туй, барбарисів, бирючини звичайної».

Насолодившись унікальною природою і ознайомившись з неповторним за своїм різноманіттям рослинним світом Ботанічного парку, повертались учні додому.

Проведена екскурсія не може не надихати на творчість.

Чекаємо змістовних і цікавих описів.

 

 

——————————————————————————————————————————-

Учні 10-х класів розпочали вивчення курсу  “Біологія і екологія” з доволі знайомої вже теми “Систематика-наука про різноманітність організмів. Біо різноманіття”, над якою вже працювали, вивчаючи і ботаніку, і зоологію у молодших класах. Цей навчальний курс має значно складніший рівень.

Вчителем біології Тиховською Д.І. та провідним фахівцем з екоосвіти Гловою М.М. разом з учнями 10-А класу опорного закладу було проведено виїзне заняття на території дендрарію Яворівсько національного природного парку. Основним завданням було :

  • Дослідити біорізноманіття Розточанського краю, його лісові угрупування ;
  • Ознайомитись з унікальними видами дерев та їхнім місцезростанням ;
  • Розглянути ареал деревостанів на території Яворівського НПП ;

Відбулась ознайомча екскурсія міні-парком Яворівського НПП , розробленого в пейзажному напрямку з елементами регулярності, де розміщена колекція дерев і чагарників. Частину найбільш цінних і декоративних видів дендрофлори було завезено з Кремінецького ботанічного саду, а також придбано в Польщі.

Після вивчення нового матеріалу та узагальнення і систематизацію знань учні з великим задоволенням посмакували печеною картоплею.

 

 

————————————————————————————————————————-

При вивчені тем “Міждисциплінарні зв’язки біології та екології і принципи наукової класифікації організмів” у 10-Б класі вчителем Тиховською Д.І. для закріплення вивченого матеріалу, узагальнення та систематизації знань учнів був проведений урок в екологічному класі Великопільського лісництва Страдчівського НВЛК. Попередньо відбулася оглядова екскурсія розсадником, де вирощуються культури рідкісних видів дерев, які згодом висаджуються в природні лісові масиви.

На завершення уроку старшокласники організували ватру і печену картоплю. Короткотривалий осінній дощ – прикрасив наш відпочинок.

(Загальна кількість переглядів - 131)