Перший раз у другий новий клас

Більше руху, більше цікавої, захопливої діяльності та спілкування.

 

Перший раз у другий новий клас

Нова українська школа – це безпечна школа, дружня до дитини.

 

Викликом для змін в українській освіті є той факт, що сьогодні початкова ланка хоче і може відповідати сучасним потребам юних громадян, вона стала цікавою та ефективною. На вимогу часу вчителі НУШ змінюють формат навчання.

Вступ до шкільного життя у других класах пройшов м’яко: навчання через гру, спільне формування правил шкільного життя, спілкування та співпраця, взаємодія та взаємодопомога, адаптація до повсякденних (“рутинних”) дій, комунікативні вправи та ігри, заняття в різних осередках, а не тільки за партами.

Вересень – місяць, який дозволяє вчителям Кульчицькій О.Р., Косач І.В., Яремин С.А.  багато часу проводити з дітьми на свіжому повітрі, досліджуючи світ довкола таким, як він є.

Кожен день для учнів других класів починається з ранкових зустрічей.

Це – щоденні обговорення у колі своїх однолітків проблем класу, правил, планів, ігор на уважність та згуртованість.Такі зустрічі розвивають соціальні навички дітей, вміння вислуховувати інших та не боятися висловити свою думку.

Темою для ранкових зустрічей першого тижнябула “дорога до школи”.Під час цієї, здавалося б, гри, діти обговорювали з класними керівниками шлях до школи, його безпечність та швидкість тощо.

Ви часто чуєте про компетентності та наскрізні вміння, які має розвивати Нова українська школа.Йдеться про вміння розв’язувати проблеми, критично та творчо мислити, співпрацювати та ефективно спілкуватися, розвивати власний емоційний інтелект та рефлексувати. Діти вчаться самостійно організовувати свою діяльність, досліджувати довкілля тощо. Усе це передбачають навчальні програми НУШ.

Замість того, щоб на уроці лише сидіти та слухати, діти активно обговорюютьпитання у спільному колі, групах, парах, конструюють з LEGO та інших матеріалів, творять спільні колажі.Вчаться читати і писати, додавати і віднімати, а також висловлювати і захищати свою думку.

Наступні тижні навчання у новій українській школі пройдуть теж цікаво.Учні експериментуватимуть, спостерігатимуть, збиратимуть та аналізуватимуть дані, сумніватимуться, помилятимуться, дивуватимуться і радітимуть пізнанню нового.

Усе це – зовсім інша якість навчання, яка дасть дітям не лише знання, але й компетентності –  тобто вміння їх використовувати за будь-яких, часто непередбачуваних та несподіваних обставин.

Усе найскладніше, але й найцікавіше – попереду.

Пропоную дослухатися до думки дітей – вони знають щось таке, про що ми з вами й не здогадуємося…

 

Вікторія Сташко, заступник директора з навчально – виховної роботи

(Загальна кількість переглядів - 353)