Присвоєно звання П’ятикласника!

В житті кожної людини бувають важливі переломні етапи, які символізують перехід до нової, більш високої якості, відповідальності, зрілості. Ось і сьогодні у велику шкільну родину середньої та старшої школи опорного закладу “Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст ім. Івана Франка”вливається ще один колектив – тепер уже учнів 5-А класу.

Саме колектив, бо ці діти дружні, завзяті та працьовиті. Я вірю, що в цих дітей попереду ще багато славних звершень, перемог і здобутків. А ми, вчителі, разом з батьками, рідними та друзями-школярами допоможемо їм у цьому!!! І – нехай БОГ допомагає!

Класний керівник зустріла дітей у класі першим уроком на тему:

 «Толерантність та взаємоповага, як запорука мирного існування.»

Зустрілися одного разу білий і чорношкірий чоловіки.  Стали розмовляти: Який ти потворний, негре. Неначе увесь сажею вимазаний, – сказав білий.

Чорний зневажливо зіщулився і сказав: Який ти потворний, білий! Неначе тебе всього обернули папером. Сперечалися вони, сперечалися, ніяк не могли прийти до згоди і вирішили піти до мудреця.

Вислухав їх мудрець і сказав білому: Подивися, який красивий твій чорний брат. Він чорний, як південна ніч, і в ній, подібно до зірок, сяють його очі…

Потім мудрець звернувся до чорношкірого: А ти друже, подивися, який красивий твій білий брат. Він красивий, як виблискуючий білий сніг, що лежить на вершинах гір, а волосся його – кольори сонця.

Негр і білий присоромилися своєї суперечки і помирилися.

А мудрець подумав « Як добре,що обидвоє зрозуміли, що в людях , які  нас оточують потрібно шукати тільки позитивне!»

На нашій планеті існує дуже велика кількість різних людей. Всі ми несхожі один на одного і щоб мирно співіснувати, нам треба миритися з цим розмаїттям.

 

«Притча про аксакала».

Помирає в одному поселенні старий акса­кал. Прийшли до нього люди попрощатися, та й говорять: «Скажи нам, мудрий старий, як вдалося тобі створити такий порядок у сім’ї, що усі сини та невістки, дочки й зяті жили разом в мирі і злагоді?»

Не може вже говорити старий — подають йому папір, олівець, і він довго пише.  Коли випав з рук вмираючого аркуш, дуже здивувалися усі — там 100 разів було написане одне слово. Здогадайтесь яке?

На аркуші 100 разів було написане слово – терпимість!.

Поняття «толерантність» є синонімом сло­ва «терпимість», саме так воно звучить ла­тиною. Толерантність людей є найважливі­шою умовою миру і злагоди в сім’ї, ко­лективі та суспільстві.

Класний керівник:    Наталія Завідія

(Загальна кількість переглядів - 116)