Подорож у чарівний світ бджіл

Хочеться, друзі, усім нагадати
Чого варті бджоли, щоб їх поважати.
Їхнє життя—невесела розвага.
Вони право дістали на любов і повагу

Сьогодні ми побували в гостях у комах, яких ставили і ставлять за взірець, бо їхня працьовитість, дружні стосунки та дивовижні архітектурні витвори викликають подив і повагу. Стародавні філософи вважали, що люди повинні брати приклад з цих комах в організації суспільства.

«Привіт! Підійди ближче, я розкрию перед тобою захопливий світ Бджіл! Незабаром  ти дізнаєшся про все, що пов’язано з життям цих дивовижних комах: тут і про зв’язок бджіл і динозаврів, і про різницю між маткою, трутнем і робочими бджолами, і про барви, яких не бачать бджоли, і все про бджолину кар’єрну драбину, і про легку й водночас нелегку долю самців, і про значення бджолиних танців, і все-все-все про створення меду – від його появи у чарунках і до того, як він потрапляє на наші столи. А ще багато-багато іншої «бджолиної» інформації: бджолярі, особливості збирання меду в різних народах, медоносні рослини, бджолині вороги, роль бджіл у різні історичні епохи і… Цей список можна продовжувати дуже довго, бо я охоплюю всі аспекти, пов’язані з бджолами. Тож вмощуйся зручніше і готуйся до захопливої чорно-жовтої смугастої подорожі. Вжаленим не будеш, не бійся, а от колосальне задоволення й відсутність будь-якої нудьги гарантую!»

Такий монолог міг би, мабуть, найбільш точно передати наші враження від подорожі  у чарівний світ бджільництва .  А  супроводжувала нас красива жінка, чимось схожа на бджілку, Ева Труш. Інформацію про бджіл-трудівниць вона подавала коротко, легко і зрозуміло. Пані Ева говорила небагато, кожен текстовий блок яскраво підкріплювала чудовими ілюстраціями, слайдами, фрагментами мультфільмів чи наукового відео. І все це  робило сприйняття  дійсно захопливим! Екскурсія зацікавила не лише дітей, а й дорослих, бо крім загальновідомих фактів,  ми почули й маловідомі.

Виявляється, про цих комашок існує дуже багато цікавих і неочікуваних фактів. От ви, наприклад, знаєте, що спільного між бджолою і Мелісою? А як пов’язані між собою бджоли і Наполеон? Бджоли і фараони? Бджоли і Олександр Македонський? І це ще не все…Учні відчули себе справжніми пасічниками примірявши захисний одяг і розпаливши димар, навчилися відрізняти справжній мед від підробки, дізналися як робити воскові свічки, почули про користь продуктів бджільництва.  А ще всі присутні поласували чаєм з медом та печивом.

Бджоли жили на нашій планеті ще з часів динозаврів! Це вражає! Тож, бережімо їх, без їх важкої праці на Землі багато природних процесів вийдуть з ладу.

(Загальна кількість переглядів - 210)