Роль медичного працівника ЗЗСО у профілактиці неінфекційних захворювань (НІЗ)

Круглий стіл «Роль медичного працівника закладу загальної середньої освіти у профілактиці неінфекційних захворювань (НІЗ) і зміцнення здоров’я школярів»

15 травня  відбулося  засідання круглого столу з питання ролі медичного працівника закладу загальної середньої освіти у профілактиці неінфекційних захворювань і зміцнення здоров’я школярів. Зустріч відбувалася в рамках освітнього компоненту проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Коло учасників –  керівники освітніх установ (Яворівщину представляли керівники Вороцівської ЗОШ І- ІІІ ступенів та опорного закладу «Івано – Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка»), учителі фізичної культури та основ здоров’я Львівщини, представники Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Департаменту освіти, Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, обласні координатори проекту ВООЗ.

На розгляд були винесені питання перспективи та підвищення кваліфікації шкільних медичних сестер, своєчасності та ефективності заходів профілактики НІЗ у дітей на підлітків, вплив поведінкових чинників на формування світоглядних позицій шкільної молоді, розробка інструменту ІНДЕКСУ здоров’я школи тощо.

Учасниками зустрічі було проговорено, якою повинна бути модель здорової школи та висвітлено вісім компонентів даної моделі.

Так, було зазначено, що модель здорової школи є дитиноцентричною, зображує заклад освіти частиною громади та відзначає взаємозв’язок навчання та здоров’я.

Саме тому надважливим є освітній простір. Соціальний та емоційний клімат закладу освіти та його фізичний простір впливають на соціальний та емоційний розвиток учнів, бажання вчитися, результати навчання, стосунки з іншими учнями, вчителями, сім’єю  та громадою.

Таким чином, мета освіти щодо здоров’язбереження полягає в наданні учням інформації та формуванні навичок щодо здорового способу життя, організації у школі здорового харчування, умілої роботи шкільної медичної сестри, діяльності соціально – психологічної служби, налагодження партнерських зв’язків з сім’ями учнів та громадою.

Марія Ліскевич – Карпа

(Загальна кількість переглядів - 105)