Семінар-практикум з елементами тренінгу «Впровадження наскрізних змістових ліній у освітній процес»

7 травня в опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка» відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу «Впровадження наскрізних змістових ліній у освітній процес». Учасниками семінару стали заступники директорів опорних закладів Львівщини. Географія міст і сіл, звідки прибули учасники досить широка: Комарне, Бібрка, Журавно, Городок, Дубляни і т.д.

Розпочала семінар вступним словом Сислюк Ірина Петрівна, викладач кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «ЛОІППО», яка радо привітала учасників та побажала плідної праці у творчій доброзичливій атмосфері, надалі з вітальним словом до присутніх звернулася директор опорного закладу Марія Романівна Ліскевич-Карпа.

Продовжила семінар переможниця конкурсу «Вчитель-новатор» та півфіналіст «Global Teacher Prise Ukraine» Оксана Окулова, вчитель хімії опорного закладу. «Виклики часу вимагають адаптивного переосмислення освітньої діяльності педагогами, поступового виходу ними із зони комфорту через зони страху та навчання у зону росту. Сучасні діти та сучасний світ потребують гнучких навичок критичного мислення; комунікації та колаборації. Не цікава людина, яка багато знає, а та, яка вміє використовувати ключові компетентності та наскрізні вміння». Оксана Володимирівна на власному прикладі окреслила шляхи розв’язання: індивідуалізація, змішане навчання, проблемне навчання, інтегроване навчання, STEM-освіта.

На наступному етапі семінару під керівництвом тренерів, вчителів НУШ, Кульчицької Ольги Романівни та Кухар Ірини Іванівни присутні стали учасниками активної руханки, ранкової зустрічі з описом квітки-асоціації. На столах розквітали квіткові галявини з конструкторів Лего та пурхали кольорові метелики, виготовлені технікою орігамі.

Нікого не залишили байдужими проблеми, які піднімались тренерами Тиховською Дарією Іллівною та Нечай Марією Іванівною під час фрагменту тренінгу «Сталий розвиток – наш вибір». У цікавій формі, від імені жителів лісу, був складений кодекс живої природи. Педагоги з цікавістю слухали «уроки гусей», брали активну участь у груповій та парних формах роботи.

Самоконцепція та самооцінка – категорії,  розглянуті тренером Волошин Наталією Миколаївною під час розгляду «Здоров’язберігаючої» змістової лінії. Прекрасний оратор і цікавий розповідач, Наталія Миколаївна вправно чергувала практичні вправи з цікавими розповідями та презентаціями.

Ерудованими, з активною громадянською позицією, були учасники семінару при демонстрації елементів лепбуків, які виготовляли під керівництвом та з вмілої подачі вчителя образотворчого мистецтва, тренера Ганзюк Лесі Іванівни. Отримали приклад, як у доступній демонстраційній формі донести до учнів інформацію про вплив школи на здоров’я дітей, шляхи до здорового способу життя та негативні впливи оточуючого середовища.

Обдаруванням талантами та практичними навичками від тренерів наскрізної змістової лінії «Підприємливість і фінансова грамотність»   Завідії Наталії Ярославівни та Підляської Зоряни Богданівни завершувався семінар-практикум.

Найбільш приємними та зворушливими були слова учасників про створену атмосферу для спільної праці та навчання, а саме «Отримала більше, ніж очікувала».

Зі словами вдячності адміністрації, педагогам опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка» за проведення такої зустрічі однодумців виступила Сислюк Ірина Петрівна. Завідувач Яворівського методкабінету відділу освіти Фірчук Ольга Миколаївна  освіти наголосила на необхідності зміни концепції навчання і подякувала команді вчителів опорного закладу, які перебувають в авангарді таких нових форм і методів роботи.

Заступники директорів були зацікавлені інформацією, а створена весняна атмосфера сприяла активності і творчості.

 

Наталія Буковинська, заступник директора з навчально – виховної роботи

 

 

(Загальна кількість переглядів - 609)