Проведена декада української мови та літератури

У всьому світі 21 лютого людство відзначає День рідної мови. Для українців цей день – це спосіб висловити подяку всім творцям української історії.

Цьогоріч з 21.02 до 11.03. в опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка» була проведена декада української мови та літератури.

Тиждень української мови та літератури проходив за планом, з яким учні були ознайомлені заздалегідь, щоб підготуватись. Розпочали святкування гаслом « Проживемо день без суржику», а також виставками учнівських тематичних листівок і  книг, які підготувала бібліотекар Пенко У.М.

Учителі – словесники провели інформаційні хвилинки «Рідна мова».  Постійний творчий пошук педагогів знайшов відображення на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Учитель Марціняк Н.Р.  у 6 класі провела мовну гру «Фразеологічне доміно», а учні 8-го класу змагались у квесті «Мовні скарби». Не менш цікаво Гриньків Н.Р. та Пиріг Л. М.  у 6 –А класі провели літературно – мовний КВК. Представники 7-11 класів змагались у написанні диктанту «Є народ – є мова».

25 лютого, у  день народження української поетеси Лесі Українки,  Борис З.С. у 10 класі провела круглий стіл «Леся Українка – геніальна дочка українського народу».

Під час засідання предметної комісії Виздрик І. П. поділилась інноваційним  досвідом   роботи на  тренінгу «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки…».

Щороку в березневі дні все українство вшановує свого Генія та Пророка,  який став символом України – Тараса Григоровича Шевченка.   З метою гідного відзначення  205 річниці з дня народження поета і мислителя, популяризації спадщини Великого Кобзаря в нашій школі було заплановано ряд заходів.

Кубішин О.І. організувала конкурс читців поезії Т. Шевченка, в якому кожен із присутніх продекламував улюблений вірш Кобзаря.

Учителі зарубіжної літератури Параняк Н. І. , Кучма О. С.  провели інформаційні години «Тарас Шевченко і зарубіжна література».

Учні 6 класу разом з учителем Кубішин О.І. виготовили лепбук «Тарас Шевченко». Мороз Т. О., Тлуста О.П., Виздрик І.П.,  з дев’ятикласниками провели літературний вернісаж «Жінки в долі Шевченка».

А на завершення декади  відбулось  літературно – мистецьке свято, присвячене 205-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка «В СВОЇЙ ХАТІ СВОЯ Й ПРАВДА, І СИЛА, І ВОЛЯ!», яке підготувала Гриньків Н. Р. для учнів 5-7 класів.

Активну участь брали педагогічні працівники у проведенні заходів, приурочених Т.Г. Шевченку. У святкуванні урочистостей у селищі особливо святково пройшла літературно – музична композиція «Наша дума, наша пісня» та постановка п’єси «Назар Стодоля» (І  дія), в якій було залучено багато учителів ( Художній керівник – Н.М. Волошин).

Сподіваємось, учні отримали багато нової інформації, зуміли показати свої творчі здібності.

(Загальна кількість переглядів - 66)