Інтегрований урок хімія – українська мова «Проблема чистого повітря, способи розв’язання проблеми забрудненого повітря»

«Проблема чистого повітря, способи розв’язання проблеми забрудненого повітря».

Інтеґрований урок — це особливим чином організована навчальна діяльність учнів, зміст якої має складну структуру, що охоплює кілька різних компонентів, характеризується визначеними відношеннями і силою взаємодії, сприяє формуванню в учнів цілісної картини Всесвіту.

Структура інтегрованого уроку вирізняється:чіткістю, компактністю, стислістю, логічною взаємообумовленістю пропонованого дітям матеріалу на кожному етапі заняття, значною інформативною місткістю матеріалу.

Закономірності інтегрованого уроку:

  • усе підкорено авторському задуму; об’єднується основною думкою (стрижень заняття); складає єдине ціле, етапи заняття — це фраґменти цілого;
  • етапи і компоненти заняття перебувають у логіко-структурній залежності;
  • обраний для заняття дидактичний матеріал відповідає задуму.

Вивчення теми з хімії поєднали з повторенням теми з української мови. Актуалізація опорних знань проведена із застосуванням прийому «Вірю – не вірю», гри «Хто швидше». Учні, об’єднані у групи опрацьовували матеріал самостійно, шукали дієприкметники, дієприслівники та дієприкметникові , дієприслівникові звороти у тексті, розв’язували задачі на обчислення маси шкідливих викидів підприємств, кількості гектарів вирубаних лісів. Вражені отриманими результатами, діти індивідуально написали міні – твори, у яких, використовуючи дієприкметники і дієприслівники  показали своє бачення проблеми забрудненого повітря та способів розв’язання цієї проблеми.

Дослід, який можна зробити дома став вдалим доповненням уроку.

Підсумовуючи урок, учні відзначили, що у такій формі їм вдалося більше опрацювати, зрозуміти, вивчити.

Хімія – цікава, мова – надихаюча! Діти – талановиті!

7 – Б клас, вчителі Борис З.С., Окулова О.В.

(Загальна кількість переглядів - 144)