А час і досі не загоїв рани

Не одним сивим пасмом закосичена дата – 15 лютого. День, коли в далекому 1989 році закінчилась для народів колишнього Радянського Союзу десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані. Посивіли до строку юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здється, навіки крейдяний пил і пісок осіли на молодих губах воїнів-інтернаціоналістів.

1 березня 2019 року до опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка» завітали гості. Їх радо зустрічали учні та вчителі школи. Завідія Н.Я. запросила воїнів-афганців до музею І.Франка, де школярі провели цікаву екскурсію.

Актова зала школи переповнена. Зі вступним словом виступила вчитель історії Довбій М.І., яка ознайомила присутніх із трагічними подіями, розповіла про односельчан, що служили в Афганістані.

Мороз Т.О., класний керівник 8-А классу і організатор даного заходу, оголосила про початок вечора пам’яті на тему: «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

Зі сльозами на очах учні 8-их класів Василишин Марія, Плесак Софія, Білоус Максим, Когут Юлія, Гузар Аліна, Бачинська Ірина, Дрозд Анастасія, Труліч Вікторія, Поврозник Вікторія, Качур Ярина декламували вірші. У залі лунали пісні про Афганістан, дівчатка 8-А класу виконали танець «Український віночок», а на завершення свята учениця 6-Б класу Бутка Олеся заспівала пісню «Квітуча Україна».

Перед учнями школи виступив Дудич Мирон Михайлович, голова Яворівської спілки ветеранів-афганців. Він розказав про те, що і досі не можуть матері забути загиблих та покалічених синів, а дружини і діти – своїх чоловіків і батьків.

На святі виступив завідувач музею «Військової історії Яворівщини» Білецький Юрій Іванович. Він сказав, що багатьом юним ніколи не повернутися до рідної хати, не побачити ні рідних, ні неба, ні гарної землі. Вони полягли навіки.

Воїни- інтернаціоналісти згадали і страшні події, які вони пережили у свої 18-20 років. Своїми спогадами про Афганістан та жахливі події на Донбасі поділився Трач Богдан Васильович – воїн-афганець та учасник АТО.

Учні та вчителі із задоволенням послухали виступ ансамблю військово-патріотичної пісні “Паралелі часу» (керівник Дудич Мирон).

А на завершення свята воїни-афганці подарували шкільному музею Івана Франка бойовий прапор та почесний знак з нагоди 30-річчя виводу військ з Афганістану.

(Загальна кількість переглядів - 93)