Афілійований міні-EdCamp Yanoshi 2019 на тему «Сучасні тренди в освіті»

Що таке ЕdCamp: зміни у 4 – х площинах (Враження учасниці  Афілійованого міні-EdCamp Yanosi 2019)

(Не)конференції EdCamp проводяться у всьому світі в новому дискусійному форматі для співтворчості вчительок і вчителів.

  1. Місце професійного зростання. Відкритий обмін педагогічним досвідом і співпраця;
  2. Кожен і кожна діють на практиці. Ефективна модель для трансформацій на рівні щоденного уроку та окремо взятої школи, яка пропагує передові цінності та розширює світосприйняття;
  3. Інструмент розбудови спільнот. Освітяни проводять (не)конференції для об`єднання педагогів у своїх громадах задля розв’язання спільних завдань;
  4. Майданчик реформ. Учительство, яке збирається на ЕdCamp, стає провідником НУШ.

Афілійований міні-EdCamp Yanosi 2019

23 лютого в Яношівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся Афілійований міні-EdCamp Yanoshi 2019 на тему «Сучасні тренди в освіті».

Невелике село на Закарпатті зуміло прийняти близько двохсот “білих ворон” із усієї України на високому рівні!

Стільки друзів, реальних і віртуальних, можна зустріти тільки на такому заході. А скільки їх з’являється ще після! Це також частина “довгого хвоста” EdCamp. А тут ще й ті, хто так щиро любить  свою професію, ті, кого не потрібно мотивувати до змін, бо вони мотивують інших.  Сесію можна вибрати ту, яка подобається найбільше, а якщо щось пішло не так, то діє правило “двох ніг”. Шкода, що інколи часу навпаки замало. Під час тренінгів і майстер класів обговорили найновіші тренди в освіті: Як організувати цікавий урок? Як зробити його корисним і водночас таким, щоб його зміст запам’ятався? Як максимально залучити у навчальний процес новітні технології? Як бути зі школярами на одній хвилі в умовах їх гаджетоорієнтованості? Як критично мислити та уберегтися від маніпуляцій та дезінформації в інтернеті? – Про це все, і не тільки, дізналися учасники  (не) конференції. А вчительські паралелі – це можливість поділитися досвідом кожному, самоствердитися й самореалізуватися. Величезним сюрпризом для всіх, була зустріч з заступником міністра освіти і науки Вадимом Карандієм. Вадим Анатолійович виявився дуже добродушною, простою та розуміючою людиною (“без корони”). Відповідав дуже щиро, не викручуючись чи виправдовуючись, на задані йому запитання.

(Не) конференція – це не тільки тренінги, лекції та майстер класи. EdCamp – це спілкування, щирі посмішки і незабутні враження, це натхнення, яке надає мріям крила.

Учні Яношівської школи підготували для гостей заходу особливу сесію-сюрприз.
Так, на подівр’ї школи влаштували традиційне угорське свято Форшонг – карнавал, який закінчується спалюванням солом’яної або зробленої з ганчір’я ляльки. Вона уособлює собою кінець холодної, довгої зими. Під чудову пісню «Україна – це ти» – зима розвіялася як дим. Ми зустрілися з безліччю старих і нових знайомих, отримали безліч усмішок у дарунок – і безліч подарували! Ми їли смачний бограч , зварений яношівським шкільним завгоспом Йонієм-бачі й фанки зі справжнім сливовим лекварьом!

Це – мій другий ЕdCamp і перший у ролі спікера. Попри хвилювання, експертна сесія відбулася успішно. Нові ідеї від колег спробую реалізувати, сподіваюся, що ефект «довгого хвоста» не забариться.

(Загальна кількість переглядів - 153)