Відкриття Інклюзивно-ресурсного центру

У Новояворівську на вулиці Січових Стрільців, 4 відкрили інклюзивно-ресурсний центр. У ньому надаватимуть корекційно-розвиткову та адаптаційну допомогу дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, а також допомагатимуть їх соціальній інтеграції.

Завданнями центру є надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо індивідуальної програми розвитку дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої освіти з питань організації інклюзивного навчання, надання консультативно-психологічної допомоги батькам щодо розвиткових занять та адаптації дітей в інклюзивному класі.

У   КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр»працюють  практичні психологи, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди та  вчитель-реабілітолог, які допомагатимуть дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися.

Реконструкція новоствореного центру проводилася за кошти місцевого бюджету. З державного бюджету на оснащення ІРЦ було виділено і використано 1,3 млн грн. Також приміщення ІРЦ повністю наповнене сучасними меблями та приладдям, які створюють комфортні умови для навчання дітей.

Заклад  облаштований  сучасним  інтерактивним обладнанням для комфортної роботи з дітьми: ноутбуком, стаціонарними комп’ютерами, принтерами, сканером, дидактичними та роздатковими  матеріалами, завдяки яким  є можливість розвивати у дітей усі пізнавальні  та психічні процеси, підвищувати рівень мотивації до пізнавальної та навчальної діяльностей.

На сьогодні у закладах освіти Яворівського району 24 дитини з особливими освітніми потребами навчається у інклюзивних класах та інклюзивних групах. З них – 21 дитина у ЗЗСО та 3 дітей у ЗДО.

Дякую керівнику центру Пелих Надії Степанівні за запрошення на відкриття і бажаю плідної праці.

Буковинська Н. М.

(Загальна кількість переглядів - 188)