Eduscrum- дієва методологія для освітніх команд і НУШ

На сьогодні як найуспішнішу роботу в Україні студенти мабуть розглядають роботу в ІТ – компаніях. В чому секрет їхнього успіху? Як організована там робота?

За словами Адама Мессинджера, технічного директора Twitter: «SCRUM — найкращий спосіб з-поміж усіх, які я знаю, щоб керувати великими й малими проектами, і, безперечно, він придатний для застосування й поза межами сфери ІТ».

05.02.2019 року відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО І-ІІІ ступенів району з теми «Eduscrum- дієва методологія для освітніх команд і НУШ».

Модератором заняття була Галина Володимирівна Романик, методист методичного кабінету. У цікавій формі постановки завдань, їх командного вирішення та аналізу результатів Галина Романівна познайомила присутніх з методологією гнучкого (Scrum) підходу до ведення проектів.

Модератор наголосила, що систему починають застосовувати в навчальних закладах, щоб покращити якість освіти і зробити процес засвоєння матеріалу більш ефективним.

Для розуміння дії методу, присутні були залучені у ділову гру. У об’єднаних Scrum-командах був Scrum-майстер і команда розробки. Всі завдання позначаються згідно зі своїм статусом: «Зробити», «В процесі», «Зроблено». Чітко розподілені завдання між членами команди, визначений час виконання даного спринта, виписані вимоги до кінцевого продукту. Все пройшло жваво, насичено і захопливо. При представленні проекту Галина Романик у ролі Замовника перевіряла дотримання вимог.

Scrum – це один з інструментів в рамках філософії Agile-гнучкого підходу до вирішення завдань. Загалом сприяє плануванню роботи і успішній організації робочого процесу, в чому заступники директорів мали змогу переконатись на практиці.

Вдячні Галині Володимирівні за змістовне заняття, насиченість інноваційною інформацією та високий рівень подання матеріалу. Залишається випробувати нову фасилітаційну технологію у своїй роботі.

(Загальна кількість переглядів - 151)