Урочистості до 100-річчя Соборності України

22 січня 2019 Україна відзначає 100-й ювілей підписання “Акту Злуки”.

Документ про об’єднання УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року за участю представників республік – Лонгіна Цегельського (державний секретар внутрішніх справ уряду ЗУНР) та Володимира Винниченка (глава Директорії УНР).

У цей день дві держави на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій об’єднувалися в єдину соборну Українську державу – гаранта демократичних прав і свобод громадян.

100-ту річницю проголошення “Акту Злуки” відзначено 22 січня 2019 року в опорному закладі «Івано – Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка» загальношкільним урочистим заходом.

Під звуки урочистого маршу в шкільну актову залу було внесено державний прапор України учнями 10-го класу. Зачитано текст ІV-го Універсалу. Урочисто, з почуттям національної гідності, виконано Державний Гімн України

Ведучі свята ознайомили з історичними подіями 100-ої давності. Учні та вчителі декламували вірші, виконували  патріотичні пісні. У залі панувала атмосфера гордості за свій народ та свою державу.

Переглянутий відеофільм відтворив події тих часів.

На завершення було проспівано Гімн Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина…».

На урочистостях був присутній член КУНу та депутат Івано – Франківської селищної ради Михайло Скеба.

Вчитель історії Зоряна Підляська запросила присутніх до участі у флешмобі «Живий прапор України».

Учні опорного закладу на шкільному подвір’ї  відтворили сучасну мапу України національних кольорів.

До шкільної патріотичної акції приєдналася громада селища. Спільно було виконано Державний Гімн України.

   Тема Соборності України актуальна у наш час непевності та випробовувань. Ми щиро віримо, що молоде покоління гартуватиме волю, незалежність, соборність єдиної, неподільної, міцної України!!!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!  

ГЕРОЯМ СЛАВА!

Іван Шаблінський, заступник директора з навчально – виховної роботи.

 

(Загальна кількість переглядів - 139)