Предметні тижні інформатики, фізики та математики

Стало доброю традицією у нашій школі проводити предметні тижні. Ця форма роботи з дітьми формує у наших учнів інтерес до здобуття нових знань з різних навчальних дисциплін. Це дійсно корисно, вносить різноманітність у шкільне життя. Отже, нещодавно у школі було проведено тижні математики, фізики та інформатики. Ці предметні тижні у нашій школі проходили на протязі грудня.

Мета заходу – привернути увагу учнів до точних наук, показати їх красу, практичну спрямованість, ознайомити з маловідомими математичними фактами, фізичними явищами, розвивати інформаційну культуру учнів, показати значущість і роль математики, фізики, інформатики в сучасному динамічному суспільстві.

Цікавою та різноманітною була програма тижнів. Вчителі математики, фізики, інформатики завчасно склали план проведення тижнів, з яким ознайомили учнів. Робота тижнів була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли  інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Під час тижня інформатики учні 8-9 класів створювали різноманітні карти знань, найвправнішим у цьому завданні були такі учні як Лагно К. учень 9-А класу та Таратула О. учень 8-В класу.

Для учнів 5-их класів було проведено Конкурс на швидкість складання пазлів.

У конкурсі  з набору тексту «Швидкі пальчики» позмагались учні 6-их класів.

Учні старших класів створювали і демонстрували мультимедійних презентацій та публікацій на тему «Видатні інформатики різних епох». Слід відзначити таких учнів 8-их класів: Татара Н., Гупало Р, Поврозник В. та Малиновську М., а також учнів 11-го класу: Зінчука Ю. та Свищ А.

Для учнів 7-их класів вчителями інформантики Ігнатюк І.Р., Волошин З.М. та Тиховською О.А. було проведено Лекторій  “З історії розвитку обчислювальної техніки ”.

Також учні усіх класів розв’язували різноманітні ребуси.

Учні 5-их та 7-их класів використовуючи програму Excel малювали різноманітні малюнки.

Для учнів 8-их класів проведено годину коду – це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою.

У рамках тижня математики вчитель Ларкіна Л.І. залучили учнів 7-В до розв’язування та створення кросвордів на математичну тематику.

Також діти 5-А класу разом з вчителем Горонною С.Я.  розв’язували різноманітні ребуси.

Учні 9-их класів та вчителі Ігнатюк І.Р. та Волошин З.М. обговорювали реферати на тему «Рене Декарт – хто він» та  цікаві факти з життя відомих математиків. Змістовними були реферати Крілишин Н. та Лозинської С, а також презентація Бальцар К.

Десятикласники представляли свої презентації на теми «Історія математики»,  «У світі сучасної математики», найкращими були презентації Луньо М., Гуньки С., Ходак А. та Крисової А.

Вчитель математики Ігнатюк І.Р. у 7-их класах продемонструвала використання методу орігамі під час розв’язання задач з геометрії.

Під час тижня фізики та астрономії вчителем Ларкіною Л.І. для учнів було показано фільм «Створення сонячної системи».

Учні створювали електронні газети “Фізика в моїй професії”.

Діти малювали малюнки  «Фізика навколо нас».

Відбувся конкурс презентацій «Видатні фізики».

Учні старших класів створювали мультимедійні презентації про відомих українських фізиків та про сонячну систему. Серед них учні 10-го класу Плесак Н. та Аскеров Р., а також учні 8-В Лозинська С., Плесак С., Діжак С. та Бабляк М.

 

Слід відзначити, що кожен учитель при проведенні позакласних заходів сприяв формуванню в учнів зацікавленості у вивченні математики, фізики та інформатики, залучав широке коло школярів до пошуково-дослідницької та творчої навчальної діяльності, реалізував важливу освітню мету.

Тижні математики, фізики та інформатики посприяли розвитку логічного мислення, розширенню наукового світогляду, переконали вихованців що ці «сухі» предмети можуть бути цікавими і потрібними.

Предметні тижні пройшли на високому науково-методичному рівні. Учні школи  показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами.

 

Керівник предметної комісії – вчитель інформатики та математики Волошин Зоряна Михайлівна.

(Загальна кількість переглядів - 498)