Інноваційний метод попередження  булінгу у школі

4 жовтня 2018 року у приміщенні КЗ ЛОР «ЛОІППО» відбувся семінар-практикум в якому взяли участь соціальні педагоги Яворівщини: опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ I-III ступенів імені Івана Франка» Яворівської районної ради Львівської області – Куц Л.С та опорного закладу «Краковецька ЗЗСО I-III ступенів імені Романа Шухевича» Яворівської районної ради Львівської області –Салига Н.В.

Тема даного семінару «Попередження проявів булінгу в учнівському середовищі.» Було показано інноваційну форму роботи із учнівською молоддю таку як «Форум-театр» в якому методист кабінету практичної роботи і соціальної роботи  – Н .Б. Яремкович ознайомила всіх із змістом цієї методики. Автором  ідеї є бразильський режисер Аугусто  Боаль. Свій «Театр пригнічених» він заснував на початку 70-х років за часів диктаторського режиму в Бразилії та Латинській Америці. Аугусто, працюючи із своєю театральною групою, намагався пов’язати театр із реальним життям людей, які страждали від насилля, несправедливості, бідності.

Цей метод роботи дає можливість ефективно вирішувати два завдання – інформаційно-просвітницьке та розвивально-формуюче. «Форум-театр» є однією з найпопулярніших форм проведення виховних заходів у школі, оскільки надає учням можливість «приміряти» на себе ту чи іншу проблемну ситуацію та проекспериментувати, «змінити хід подій», побачити, відчути можливі шляхи вирішення проблеми, навіть змінити своє ставлення до неї або до героїв, які потрапляють у різні життєві ситуації.

Головною метою є надання інформації та набуття навичок вирішення існуючої проблеми певною людиною з використанням досвіду інших людей та із залученням можливостей власного емоційного інтелекту.

Учнями однієї із Львівських шкіл було підготовлено сценку конфліктної ситуації в якій брали участь запрошені соціальні педагоги. Обговорювались почуття, емоції, які пережили учасники, а також розбирали кожну із дій сценки, її ефективність. Така форма роботи дає більший виховний ефект, ніж бесіда чи лекція.

Варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.

Дякуємо пані Наталії  Яремкович за цікаві сучасні форми роботи з молоддю.

(Загальна кількість переглядів - 181)