Батьківські комітети у школі: створювати чи ні?

СТОП ФЕЙК:

МОН НЕ СКАСОВУВАЛО І НЕ МОЖЕ СКАСУВАТИ БАТЬКІВСЬКІ КОМІТЕТИ, ПРОТЕ ПЛАНУЄ ЧЕРЕЗ ЗАКОН ЗМІНИТИ ПРАВИЛА ЇХ СТВОРЕННЯ ТА ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ШКОЛОЮ

Опубліковано 01 лютого 2018 року о 20:12

МОН у межах своїх законних повноважень не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів). Відповідне роз’яснення надається прес-службою МОН у зв’язку з поширенням низки публікацій про нібито скасування Міністерством батьківських комітетів.

Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою «старого» законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм. До того ж, повноважень у Міністерства на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає.

Закон України «Про освіту» однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом. Враховуючи, що вказаний Закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень. Зокрема, у новому Законі «Про загальну середню освіту» буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року.

Однак сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Через це  наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Саме це має змінити новий Закон «Про загальну середню освіту».

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1649 від 21 грудня 2017 року

Про визначення такими, що втратили
чинність деяких наказів

Відповідно до абзацу сьомого підпункту 2 пункту 6 розділу XII Закону України «Про освіту» та з метою приведення у відповідність із законодавством власних нормативно-правових актів НАКАЗУЮ:

1. Визнати такими, що втратили чинність:

  • наказ Міністерства освіти і науки України від 7 квітня 2005 року № 204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів»;
  • наказ Міністерства освіти і науки України від 2 червня 2004 року № 440 «Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (ради)».

2. Управлінню адміністративно-господарського та організаційного забезпечення (Єрко І. А.) в установленому порядку зробити відмітку у справах архіву.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.

Міністр               Л. М. Гриневич

 

(Загальна кількість переглядів - 33)