Про підсумки роботи гуртків за 2017-2018 навчальний рік

Наказ              11.06.2018 №01-05/

 

Про підсумки роботи

гуртків за 2017-2018 навчальний рік

 

Відповідно до річного плану роботи школи заступником директора з навчально-виховної роботи Шаблінським І.М. проводилось вивчення роботи гуртків з метою оцінки її ефективності та впливу на розвиток творчого потенціалу учнів. Перевірялися питання охоплення учнів школи позаурочною діяльністю, активність їх під час проведення занять, результативність роботи гуртків (проведення виставок, участь в оглядах, творчих звітах). Перевірено плани гурткових занять, журнали, в яких фіксується облік проведених занять, проведено співбесіди з учителями та учнями. Робота гуртків аналізувалась на нараді при директорові, на інструктивно-методичних нарадах з педагогічними працівниками.

Важливим моментом роботи гуртків є організований набір дітей відносно їх уподобань, інтересів та навичок. У школі дотримано вимог до наповнюваності груп. Варто звернути увагу на своєчасність та регулярність проведення гурткових занять та відвідування їх дітьми. Мета перевірки – визначення ефективності роботи гуртків, вплив занять на розвиток творчого потенціалу учнів, рівень залучення до гурткової роботи вихованців школи.

У школі впродовж року було організовано роботу 10 гуртків:

  • Мистецтво живого слова (керівник – Пиріг Л.М.) – 2 год.
  • Музичне краєзнавство (керівник – Сробач Г.М.) – 4 год.
  • Вокальний (керівник – Мурська Л.М.) – 4 год.
  • Весела палітра (керівник – Чепак Г.П.) – 1 год.
  • В’язання гачком (керівник – Кучма С.С.) – 1 год.
  • Шаховий (керівник – Дажура В.С.) – 1 год.
  • Джура – (керівник – Завідія Н.Я.) – 2 год.
  • Школа Безпеки – (керівник Шаблінський І.М.) – 9 год.
  • Гіди-перекладачі – (керівник Дмитрук О.М.)- 2 год.
  • Юні рослинники – (керівник Ольшанська О.Р.) – 1 год.

 

Гуртковою роботою у 2017 – 2018 навчальному році було охоплено 29,7% учнів школи.

Робота гуртків обумовлена необхідністю якісного покращення навчально-виховного процесу. Вони обиралися учнями для розширення свого загального кругозору, прилученням до нових сфер знання і людської діяльності. На заняття гуртків учителі мають змогу більш ефективно працювати як з обдарованими дітьми, так і з тими учнями, яким важко засвоїти навчальний матеріал на уроках. Позитивним результатом позаурочної роботи є покращення рівня навчальних досягнень учнів з предметів, участь дітей у різних заходах школи, міста. Учні 1-10 класів із задоволенням відвідують гурткові заняття

Досить цікаво і змістовно проходять заняття гуртка «Мистецтво живого слова». Тематика занять є актуальною. Керівник гуртка Пиріг Л.М. допомагає учням обрати гідні життєві цілі, розвивати необхідні уміння і навички сценічної та акторської майстерності. До Міжнародного дня рідної мови провели літературну годину «Збережемо наш скарб – рідну мову», виховний захід до дня народження Т.Г.Шевченка.

Члени гуртка «Школа безпеки » та «Джура» (керівники Шаблінський І.М., Завідія Н.Я.) вчилися діяти та запобігати нещасним випадкам, надзвичайним ситуаціям техногенного характеру. Програма гуртка спрямована на формування у старшокласників уміння аналізувати небезпечні ситуації, знаходити оптимальні шляхи їх уникнення та подолання. Заняття сприяли профорієнтації учнів щодо їх підготовки до пожежно-рятувальних та аварійно-рятувальних служб ДСНС. Шкільна команда зайняла II місце на І-му етапі районної військово-патріотичної гри «Джура» (Сокіл).

Гурток «Весела палітра» (керівник Чепак Г.П.) – це творче об’єднання дітей, що забезпечує формування естетичних почуттів, комплексу елементарних мистецьких знань, свідоме прагнення здійснювати творчу діяльність у процесі поглибленого оволодіння знань образотворчого мистецтва. . Заняття гуртка відвідували учні 5-7 класів. Чепак Г.П. вчила дітей основам виготовлення авторських виробів, сприяла формуванню потреби в красі. Учні працювали за планом, демонстрували свої вироби на конкурсах «Таланти твої, Яворівщино!». Організовували виставки учнівської творчості в школі «Квіти літа», «Води в природі» і т.д. Учні отримали завдання на літо проводити замальовки, спостереження пригоди, цікавих ситуацій, видів робіт. Організовували екскурсії до музеїв СХПТУ – 14 в смт Івано-Франкове та НПП «Яворівський».

Гурток «В’язання гачком» (керівник Кучма С.С.) забезпечує формування естетичних почуттів, мистецьких знань, свідоме прагнення здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері в процесі поглибленого оволодіння технологіями в’язання. Підсумки роботи – демонстрація та аналіз кращих робіт у кабінеті трудового навчання, виготовлення виробів до народних релігійних та державних свят.

Учні гуртка «Музичне краєзнавство» та «Вокальний» (керівники Скробач Г.М., Мурська Л.М.) приймали участь у районних конкурсах «Сурми Звитяги», «Різдвяні канікули», «І слово, і пісня, матусю, Тобі!» були нагороджені подяками та грамотами районного відділу освіти ІІ – го та ІІІ – го ступенів. Учень 1 – го класу Якимовський Тимофій нагороджений грамотою відділу освіти у конкурсі «Сурми Звитяги» за краще виконання художнього номера. Такою ж подякою нагороджений ансамбль сопілкарів «Дударик» (керівник Скробач Г.М.) .Учениця 5-б класу Бутка Олеся прекрасно виступила на районних конкурсах військово-патріотичної гри «Джура»(Сокіл) з піснею «Рідна серцю Україна». Активні учасники художньої самодіяльності , це такі учні, як: Марків Ангеліна, Довганик Анна, Плесак Яна, Кобиця Семен, Пиріг Ярина, Коваль Вероніка, Кудриг Вікторія, Дзядик Олександр.

Гурток «Юні рослинники» (керівник Ольшанська О.Р.) проводять догляд, спостереження, експерименти з типовими рослинами родини Злакові. Беруть участь в акціях «Водно-болотні угіддя Яворівського НПП», «Допоможи птахам Розточчя», «Увага! Первоцвіти». Провели виховний захід «Т.Шевченко – співець краси рідної природи».

На гуртках керівники гуртків пропагували книги, періодичні видання, розвивали творчі здібності учнів, поєднували теми занять із життям, власним досвідом школярів. Велася системна та послідовна робота щодо ведення шкільної документації. Основними напрямками роботи гуртків є закріплення, збагачення та поглиблення знань, набутих дітьми у процесі навчання, розширення загальноосвітнього кругозору, формування інтересів до різних галузей науки, техніки, мистецтва, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей та нахилів. Заняття усіх гуртків мають чітку структуру, методично грамотно побудовані. Бесіди з учителями – предметниками дозволяють зробити висновок, що учні, які займаються в різноманітних гуртках, значно легше засвоюють та краще знають курс з програмового навчання. Науково-теоретична підготовка та методичний рівень підготовки керівників гуртків щодо проведення сучасних занять достатній. Керівники гуртків займаються самоосвітою і повністю використовують свій інтелектуальний, творчий потенціал в своїй роботі.

 

Виходячи з вищевикладеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Схвалити роботу керівників гуртків: «Музичне краєзнавство» (кер.гуртка Скробач Г.М.), «Весела палітра» (кер.гуртка Чепак Г.П.), «В’язання гачком» (кер.гуртка Кучма С.С.).

 

2.Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Шаблінському І.М.:

2.1.До 30.08.2018р. підготувати інформацію щодо опитування батьків та учнів із питань залучення учнів до позакласної роботи та їхніх побажань щодо організації дозвілля учнів на наступний навчальний рік.

2.2.Постійно тримати на контролі відвідування гуртків учнями школи, підготовку та участь членів гуртків у різноманітних шкільних, районних та обласних заходах (конкурсах, КВК, виступах агітбригад тощо).

2.3.Постійно залучати до гурткової роботи на безкоштовній основі представників громадсь­кості та батьків учнів.

2.4.До гурткової роботи активно залучати учнів із соціально-незахищених сімей та дітей, які потребують особливої уваги з боку вчителів.

/ Протягом навчального року/

2.5.Продовжити співпрацю з селищним будинком дитячої та юнацької творчості з метою більшого охоплення учнів школи гуртковою роботою.

/ Протягом навчального року /

3.Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Шаблінського І.М.

 

Директор опорного закладу М.Ліскевич-Карпа

 

 

З наказом ознайомлено:

І.Шаблінський

Г.Скробач

Г.Чепак

С.Кучма

 

(Загальна кількість переглядів - 71)