Історія школи

Впродовж століть селище Івано-Франкове розвивалося і росло як національно так і економічно.

Місцеві традиції і звичаї мають визначну роль в історії селища.

Серед різних напрямів розвитку Янова (Івано-Франкове) була освіта.

Починаючи з початку ХІХ ст., навчанню дітей приділяли увагу здебільшого церковні храми (костел і греко-католицька церква). Для дітей працювали недільні школи, в яких використовували шкільне приладдя, закуплене церквами. Єдиного приміщення не було. Під оренду виділялися певні будови.

У 1831 р. відкрито двокласну школу, де навчалися діти багатих жителів селища.

У 1848 р. граф Глуховський виділяє кошти на відкриття семирічної школи, яка залишається платною. В школі вивчають катехизм, письмо, арифметику, музику, малювання, польську і німецьку мови, і інші науки. Вчителі часто змінюються, залежно від розвитку самого селища.

У 1915 р. діти мають шкільне приміщення, але освіта залишається платною. Класи об’єднуються у дві ланки – початкову і старшу.

До 1939 р. школа залишається осередком не тільки освіти, але і центром проведення різних свят, в яких активно залучені діти.

1940 р. розпочато з організації навчання дітей у початковій (112 учнів) та старшій (78 чол.) школах. Вчителями працювали представники радянської влади, які призначалися на посади, що охоплювали викладання 3-4 предметів.

Друга світова війна припинила розвиток освіти і лише в 1945 р. були набрані класи, які обєднували учнів різних вікових категорій.

У 1951 р. відкрито не лише семирічну школу для дітей селища, а і дитбудинок, який розмістився в Івано-Франковому.

З 1956 р. школа стає десятирічкою.

1 вересня 1961 р. відкрито новозбудовану школу, де навчаються учні 5-11 класів. В школі є 13 класних приміщень, бібліотека, спортзал, шкільна майстерня. З часом, силами учнів збудовано спортивний майданчик, засаджено пришкільну ділянку.

Селище Івано-Франкове розбудовується. За вимогами часу потрібна добудова школи, яку здали в експлуатацію у 1980 р. доповнилося 10 класних кімнат, реконструйовано дві нових класних кімнати.

Тепер школа має нові бібліотеку, спортивний зал, актовий зал, їдальню.

За рішенням Ради Міністрів УРСР середній школі присвоєно ім’я  Великого Каменяра Івана Франка.

За свої роки існування школа випустила більше 75 золотих медалістів. Школа гордиться своїми випускниками, серед яких вчителі, лікарі, льотчики, художники, конструктори, фізики, військовослужбовці і ін.

(Загальна кількість переглядів - 114)