Візит представників USAID у школу

 

6 квітня 2016-го року в Івано – Франківську школу завітала делегація у складі представників USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) – менеджера програм місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі, Молдові та Кіпрі Грегорі Олсона, координатора тренінгових програм USAID Тамари Паливоди, Наталії Поліщук, а також директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександри Іванівни Небожук, керівника відділу освіти Яворівської РДА Михайла Петровича Дороша, заступника голови Яворівської РДА Ореста Хляна.

Мета візиту – знайомство зі школою як однією із можливих опорних шкіл в контексті освітньої реформи в Україні.
Серед основних напрямків роботи Агентства – підтримка торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров’я, екстрена гуманітарна допомога, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримка демократії в більш ніж 100 країнах світу.
В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів.

 Грегорі Олсон

 

 Тамара Паливода

 

Наталія Поліщук

 

Нагадуємо, що Міносвіти презентувало основні принципи організації опорної школи.

Опорні школи створюватимуть у рамках децентралізації освіти та оптимізації мережі навчальних закладів.

Раніше Міністр освіти України С.Квіт зазначив, що Міністерство має намір залучити кошти міжнародних донорів для фінансування процесу створення мережі опорних шкіл у регіонах. Зокрема, переговори ведуться з Світовим банком, урядом Німеччини і Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). За словами Міністра, можливість отримання коштів на створення та укомплектування опорних шкіл досить висока, оскільки у подібний спосіб створювалися такі школи й в інших країнах, наприклад, у Молдові.

С.Квіт додав, що уряд на створення опорних шкіл передбачив у держбюджеті 200 млн грн.
Опорні школи створюватимуть у рамках децентралізації освіти та оптимізації мережі навчальних закладів. Планується, що опорні школи будуть обрані за певними критеріями, а інші школи, які знаходяться поблизу, – їхніми філіями.

(Загальна кількість переглядів - 23)